Оригами уметноста е прекрсна и многу суптилна, но уметницата Floriane Touitou од Париз, има начин како вечно да ги сочува овие дела. Таа ги штити своите оригами – дела, покривајќи ги со стаклено sвоно – и така креира украси кои создаваат единствена шармантна атмосфера.

Floriane (која има и докторат по физика), креира оригами животни со помош на висококвалитетна Washi хартија, според древната јапонска техника која е дел од светското богатство уште од 2014 година.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваLouis Vuitton со кампања за пролет/лето 2017!
Следна објаваНајздрави меѓу-оброци!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР