Ситуацијата е следна – часот е 15:00, вие сте во канцеларија и повторно сте гладни.

Нутриционистите потенцираат, дека внесот на храна може да има сериозно влијание на количината на енергија, концентрацијата и продуктивноста. За да дознаеме што да се јаде меѓу оброците – одговорот го добивме од најдобрите нутриционисти. Ова се најдобрите рецепти за совршени меѓуоброци кои ќе ја кренат вашата енергија преку ден.

Путер од бадеми и банана на кришка леб

Интегрален леб со четвртина банана и една лажица путер, полека ќе ја испушта енергијата низ денот. Ова е одличен избор за доцна попладне, а и доколку планирате да вежбате по работа.

Овошје и свежо сирење

Немате време да припремите меѓуоброк пред да го напуштите домот? Ова е опција за вас…1 шоља јагоди и 10 парчиња грозје во комбинација со 1/2 шоља немасно свежо сирење. Јагодите имаат многу малку шеќер, така да нема да предизвикаат зголемување на шеќерот во крвта.

Каша од овес и путер од кикирики

Пола шоља овес со топла вода и лажичка путер од кикирики за топол попладневен меѓуоброк – нема подобар!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКако да ги сочувате прекрасните оригами!
Следна објаваОтворен највисокиот мост на светот!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР