Отворен највисокиот мост на светот!

Отворен највисокиот мост на светот!

Новиот мост над реката Beipan кој е подолг од поливина километар, сега е отворен за јавноста, а истовремено стана највисокот мост на светот.

Мостот Beipanjiang, се протега на 564 метри над реката во планинскиот дел на југозападна Кина и е највисок мост било кога изграден до сега. Дизајниран од страна на кинеските инжењери, мостот има 1342 метри конструкција која носи четири сообраќајни ленти преку реката Beipan.

Тој ги поврзува покраините Guizhou и Yunnan и се очекува да се намали времето на патување помеѓу градовите Liupanshui и Xuianwei, од 5 часа на 3 часа.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајздрави меѓу-оброци!
Следна објаваМини стан со дрвена кутија за спиење!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР