Мини стан со дрвена кутија за спиење!

Мини стан со дрвена кутија за спиење!

За да искористат најмногу од микро станот, Студиото Bazi дизајнираше зголемен дрвен волумен кој содржи место за спиење. Станот од 35 метри квадратни е дом на основачот на Студиото Bazi, Alireza Nemati и негоата сопруга.

Цел на овој московски пар бил да создадат отворен дневен простор во кој влегува природната светлина и да ја задржат приватноста во спалниот простор. За тоа да го постигнат, Nemati ја смислил дрвената кутија за спиење со практични плакари под и околу кревететот.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваОтворен највисокиот мост на светот!
Следна објаваДали вие би живееле со семејството во Арктичкиот круг?!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР