Секоја година нашата коса и кожа суптилно се менуваат, а во одреден период одредени бои, повеќе не ни одговараат какао порано. За да го одржите младешкиот изглед, боите кои ги бирате мораат да комплементираат со вашиот сегашен изглед. Овие 4 бои докажано, го прават токму тоа – подмладуваат и со нив светите!

Тиркизна

Тиркизната е боја која го истакнува сјајот на секоја нијанса на кожа. Постојат многу нијанси на оваа боја кои се движат кон сината или зелената. Пронајдете ја совршената нијанса на тиркизната за вас.

Циклама розе

Заменете ја пастелната розе нијанса со бојата на цикламата. Познатите девојки ова го знаат и затоа ја бираат оваа боја за своите фустани или костими, а навистина во нив изгледаат младолико, одморно и свежо.

“Новата” црна

Црната, добро им стои на сите. Понекогаш онаа длабоката црна боја, изгледа премногу сериозно на понежните тонови на постара кожа. Заради неа борите и подочниците изгледаат потемни одошто се. Во такви случаеви, можете да ја замените со темна сива или темно сина боја.

Студена светло сина нијанса

Уште една боја која одговара на повеќето жени е светло сината со подтонови на виолетовата. Косата и кожата стануваат “постудени” со годините, а светло сините нијанси изгледаат прекрасно, без разлика на тоа каков е вашиот подтон на кожата.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЕдноставно и шик декорирање на масата!
Следна објаваПариз во 2017 со теретана-брод на Сена!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР