Tрендот на мали и функционални градски станови продолжува и во 2017 година, за младите луѓе кои се помалку престојуваат во своите домови. Во тој стил, дизајнерското студио CIAO од Лондон, го реновираше малото студио за млад пар и го искористи буквално секој дел од просторот.

Клиентот побара редизајн на станот од 35 метри квадратни кој се наоѓа во лондонскиот кварт Islington – задачата беше да се прилагоди домот не само на станарите, туку и за пријателите кои  ќе доаѓаат на гости, а при тоа, да не се прави компромис во просторот. Студио CIAO, создаде ентериер од отворен тип без коридор со вграден мебел по мерка кој штеди во просторот, за станот да изгледа поголем и тоа го направи успешно.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПариз во 2017 со теретана-брод на Сена!
Следна објаваНајскапите парфеми на светот
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР