Илустратор кој инспирира и забавува | Салвадор Рамирез

Салвадор Рамирез е извонреден талент кој живее во Мексико. Таму има дипломирано кинематографија и анимација, но илустрацијата и цртежот од мало дете му се...

Индустриски дизајн за убаво расположение | Бурак Кајнак

Бурак Кајнак е дизајнер којшто функционира речиси на сите полиња од областа на дизајнот и уметноста. Роден во Истанбул, а живее во Канада, Кајнак...

Основните елементи на дизајнот

Ерика Горочов, дизајнерка од Њујорк го изработила ова извонредно анимирано клипче каде многу концизно и визуелно привлечно се објаснуваат основните елементи на дизајнот, од...

Пакувањето го продава производот

Според Википедија, пакувањето е наука,уметност и технологија за приближување и заштита на производите при складирање, продажба и употреба. Како и да е, пакувањата на производите...

HTC Rhyme | Желба на секоја девојка

HTC Rhyme нуди дополнителна опрема која додава елеганција и едноставност на вашето секојдневие. Слушајте ја вашата омилена музика со специјално дизајнираните слушалки. Кога батеријата на вашиот телефон ќе се...

Спреј од лимон | Stem

Stem е името на иновативната направа која му дозволува на секој од лимонот, цитронот, лајмот да направи мало спрејче. Наместо да го стискате лимонот...

Креативна употреба на Facebook Timeline

Можеби на некои сеуште им е тешко да се навикнат и го сметаат новиот изглед на Facebook со Timeline за непотребен и непрактичен, сепак...

Achraf Amiri | илустратор

Белгискиот графички дизајнер и илустратор Achraf Amiri нарекувајќи се самиот заборавениот син од Адамс фамилијата шокира, а воедно и фасцинира со своите модни илустрации...

Eлегантни обвивки за музички албуми

Графичкиот дизајнер од Лондон, Jack Crossing е специјализиран во создавање и играње со фонтови. Ова е неговата колекција на обвивки за музички албуми кои...

Импресивни 3Д карактери

3Д анимацијата и дизајнот на карактери се навистина едни од најкомплексните и пожртвувани професии кои пак, нудат бескрајни визуелни можности кои најмногу го доближуваат...

Вкусни знамиња од храна

"Знамиња од храна" е рекламна кампања за промовирање на Меѓународниот фестивал на храна во Сиднеј, во која знамињата како национален симбол, се изработени од...

Samsung го претстави Galaxy Ace Plus

Samsung го објави наследникот на популарниот Galaxy Ace. Galaxy Ace Plus има подобрени хардверски карактеристики. Samsung Galaxy Ace Plus има процесор со работен такт од...

Креативни чаeви

Во зима заради студеното време често сакаме да се загрееме пиејќи некое чајче. Дизајнерите решија да ги заменат досадните ќесички за чај со интересни...

Louis Vuitton | Зоологија

По повод 100 годишнината во кожната индустрија, луксузната модна куќа и даде задача на британската дизајнерка Billie Achilleos да изработи уникатни животински креации, едно...

Уметност со кујнски прибор

Белгискиот фотограф и дизајнер Jean-Francois de Witte сервирањето го донесе на ново ниво, давајќи живот на секојдневниот кујнски прибор, поставувајќи ги едно врз друго,...

Рекламните постери на Coca Cola од почеток до денес

Погледнете ја оваа извонредна колекција на рекламни постери од самите почетоци на создавање на брендот Coca Cola, па се до денешен ден. Многу бои,...