Ја сакате модата. Ја обожавате храната. И кога ќе ги поврзете? Совршенство!

На Инстаграм го најдовме precool, профилот кој го прави токму тоа. Ви ја претставуваме Gretchen Röehrs модна илустраторка којај со вистинска храна создава прекрасни модни скици и ги објавува на популарниот сајт за социјално вмрежување под корисничко име @groehrs. Ние го сакаме младите креативни луѓе кои ги делат своите таленти и го остваруваат својот потенцијал преку социјални мрежи!
Избравме 5 фотографии, но на нејзиниот профил можете да најдете стотици од нив! Еден збор на предупредување: од многу гледање ќе станете многу гладни – за мода (океј, можеби и зазеленчук).
3-33 4-26 (1) 1-51 5-27 2-36
СПОДЕЛИ
Претходна објава5 Oсновни парчиња кои им одговараат апсолутно на сите!
Следна објаваЦрно-бело поткровје
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР