0

Првото нешто кое го забележувате во ова поткровје е големиот кровен прозорец, поради кој целиот ентериер изобилува со дневна светлина. Уреден со комбинација на црната и белата боја, овој простор, кој се протега на две нивоа, и не е толку голем, но е многу интересно организиран, па затоа делува многу попростран отколку што навистина е. Пространата кујна е совршено уредена, со голема работна површина и сите апарати кои се вешто затскриени за просторот да биде што повеќе функционален. Во дневната соба, пак, која исто така е уредена со комбинација на сива, црна и и бела боја, се истакнува модерната печка на дрва која со својот дизајн многу убаво е вклoпена со остатокот од ентериерот. Спиралните скалила водат до галеријата во која е сместено работно катче, а над него е позициониран прекрасниот кровен прозорец. Во продолжение, погледнете како е средено ова стилско поткровје со површина од 59 метри квадратни и одберете ја омилената идеја и за вашиот станбен простор.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

11

10

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

СПОДЕЛИ
Претходна објаваВи ја претставуваме илустраторката Gretchen Röehrs
Следна објаваПрошетка низ Порто
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ