Кратко видео кое за миг ќе ве одведе во еден од најромантичните градови во светот.

Порто е втор по големина град во преубавата Португалија. Романтичното крајбрежје, мостовите, малите улички, уникатните градби како и прекрасното вино кое се произведува таму со години наназад, го прават Порто неповторлива авантура за секој кој ќе го посети. Авторот на видеото, Lee Hang Gab, вели дека заминал на краток одмор во овој град, но немал намера да остане долго: „Кога пристигнав во Порто, истиот момент се заљубив во неговите бои, луѓето, духот на градот и сето она што го видов. Поради тоа, решив да го снимам ова видео и да ја прикажам сета убавина на овој град”. Уживајте.

Porto

2

3

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЦрно-бело поткровје
Следна објаваЕксклузивно, Баленcијага за следната сезона!
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР