Модната куќа Balenciaga за есен – зима 2015 ни се претставува со една од најголемите кампањи за новата сезона.

Во есенската кампања на француската модна куќа, главните улоги ги глумат познатите модели: Кејт Мос и Лара Стоун. Двете за прв пат заедно, претставувајќи се облечени во нови парчиња облека од колекцијата на Balenciaga есен / зима 2015 година во сосема сензуална пози.

“За мене, колекцијата есен / зима 2015, е колекција инспирирана од вистински жени, Balenciaga жени, кои се сестрани, силни и сензуални, но истовремено строги и мистериозни. Сакав првата фотографија од кампањата да ги претстави  Кејт и Лара во мистериозна разговор”, рече Александар Ванг, креативениот директор на брендот Баленцијага.

Во новата колекција за есен-зима 2015, моделите ни ги претставуваат убавите фустани, чевли и додатоци, по кои модната куќа Balenciaga епозната. Фотографиите за кампањата ги фотографирше Стивен Клајн.

 

BGW050N_mkBGW06T6_mkBGW06T8_mkBG-6169_mkBG-6168_mkBGW050K_mkBGW050L_mkBGW06SH_mkBGW050M_mkBGW06T9_mkBGW04MU_mkBG-54EJ_mkBG-6165_mk

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПрошетка низ Порто
Следна објава[Филм] Невозможна мисија: Одметници
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР