5FG-Refined-Nature-CPD-2

Со eсента на прагот, најновата кампања на H&M Home донесува грст убави идеи и интересни аксесоари за освежување на домот во пресрет на новата сезона. Познатиот шведски бренд понуди одлична есенска колекција за уредување на домот, а оваа година главна инспирација е природата – зеленилото и природната боја на дрво, заедно со текстурите и парчињата кои имаат рачно изработен (несовршен) изглед. Во колекцијата за престојната есен ќе пронајдете и палета на неутрални бои, придушени сиви тонови, беж и кафени нијанси, како и топлите тонови на сенф и зелена. Постелнината од природни ткаенини и сомот им дава на собите нежен и кантри карактер, додека бакарната и розовата ја заокружуваат целата колекција. За студените есенски денови, H&M Home предлага да се стоплите со нивните топли ќебиња, перничиња и постелнина. Прекривките со ботанички и животински принт, како и килимите со геометриски дезен ја надополнуваат богатата понуда, која е во скандинавски стил, но со рустични финеси. Погледнете што се’ ве очекува и какви додатоци за вашиот дом можете да пронајдете во каталогот на H&M Home посветен на есенската кампања за 2015 година.

5FG-Refined-Nature-CPD-3

5FG-Refined-Nature-CPD-4

5FG-Refined-Nature-CPD-5

5FG-Refined-Nature-CPD-6

5FG-Refined-Nature-CPD-7

5FG-Refined-Nature-GOE-CPD-1

5GI-Flowers-At-Dusk-CPD-2

5GI-Flowers-At-Dusk-CPD-3

5GI-Flowers-At-Dusk-CPD-4

5GI-Flowers-At-Dusk-CPD-5

5GI-Flowers-At-Dusk-CPD-6

5GI-Flowers-At-Dusk-GOE-CPD-1

5HA_0005_006R_Midres_PRESS

5HA_0008_039R_Midres_PRESS

5HA_0011_014R_Midres_PRESS

5HA_0018_017R_Midres_PRESS

5HA_0026_028R_Midres_PRESS

5HA_0028_012R_Midres_PRESS

5HA_0035_016R_Midres_PRESS

5HA_0042_032R_Midres_PRESS

5HA_0046_010R_Midres_PRESS

5HA_0067_004R_Midres_PRESS

5HA_0071_017R_Midres_PRESS

5HA_0074_001R_Midres_PRESS

5HA_0076_001R_Midres_PRESS

5HA_0084_012R_Midres_PRESS

5HA_0091_028R_Midres_PRESS

5HA_0102_073R_Midres_PRESS

5HA_0104_017R_Midres_PRESS

5HA_0108_001R_Midres_PRESS

5JI-evergreen-essentials-CPD-1

5JI-evergreen-essentials-CPD-2

5JI-evergreen-essentials-CPD-3

5JI-evergreen-essentials-CPD-4

Top autumn

СПОДЕЛИ
Претходна објава„Urban Therme“ wellness киосци – за лето и зима!
Следна објаваСовршена симетрија на плажа
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ