1

Без оглед на тоа дали живеете во пространа куќа или мал стан, спалната соба има посебно место во сечиј дом. Таа е најинтимната просторија во домот, во неа започнува и завршува денот на секој од нас, па затоа од особена важност е катчето за одмор и релаксација да биде средено и декорирано по сопствена волја. И, додека многумина сонуваат за огромна спална соба со кралски кревет или орман со големина на куќа, модерното урбано живеење ретко дозволува таков луксуз кога се квадратните метри во прашање. Наместо тоа, неопходно е максимално рационално да се искористи секој центиметар од просторот – со паметно избран мебел, модерна дизајнерска естетика и особено внимание посветено на деталите. Ви претставуваме преглед на неколку модерни спални соби кои се одлични примери за таа намена. Станува збор за современи, елегантни и стилски дизајнирани катчиња со релативно скромна површина, а кои нудат одлични решенија за уредување на спални соби со секаква големина. Секоја од нив е едноставна, но сепак елегантна, со совршен модерен комфор и ефикасно искористување на квадратурата. Разгледајте ги прекрасните спални соби во продолжение и одберете ја омилената тема за вашиот дом. За повеќе инспиративни идеи, погледнете ги и првиот дел, вториот дел и третиот дел од серијата објави посветени на модерни спални соби.

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМузичка препорака | 3 нови имиња на светската сцена
Следна објаваДецата и навиката за читање
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ