0008

Спалната соба е најинтимната просторија во домот. Во неа започнува и завршува денот на секој од нас, па од особена важност е катчето за одмор и релаксација да биде средено и декорирано по сопствена волја. Ентериерот во голема мера влијае на расположението, а амбиентот во спалната соба е првото нешто што го гледаме по отворањето на очите, но и последната слика со која заминуваме на спиење. Може да се искористи и како втора соба во домот, за читање списанија или добра книга, гледање телевизија, па дури и извршување на дел од работните обврски или уживање во мирниот појадок. За да не изгледа монотоно, постојат грст ситни декорации, прекривки, ѕидни украси, сувенири и тематски детали со кои може да се освежи и внесе посебна атмосфера во спалната соба. Доколку сте во потрага по убави идеи за таа намена, ви претставуваме низа креативни начини за уредување на спалната соба во модерен стил. По инспиративните дизајнерски решенија во првиот дел, одново ви нудиме одлични предлози и совети за соби со секаква големина, но и по сечиј вкус. Од минималистички, топли и комфорни, па се’ до отмени, урбани и елегантни примери, погледнете како изгледаат модерните спални соби во продолжение, и одберете ја омилената тема и за вашиот дом.

0001

0002

0003

0004

0005

0006

0007

0008

0009

0010a

0010b

0011a

0011b

0012

0013a

0013b

0014a

0014b

0015

0016

0017

0018

0019

0020a

0020b

СПОДЕЛИ
Претходна објаваРеалистични цртежи | Monica Lee
Следна објаваСедум години подоцна… – Гијом Мисо
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ