Се сеќавате на Кelvin Okafor и неговите хипер – реалистични цртежи?Денес Ви претставуваме нешто слично.

Monica Lee е уметничка која после 12 години работа во полето на дигиталната уметност започнува да изработува неверојатни цртежи со молив. Ако уметноста е лага која ни овозможува да ја согледаме вистината, како што рекол Пикасо, тогаш сите мора да уживаат во таа „лага“. Ова се цртежи со голема доза на реалистичност поради што наликуваат на црно – бели фотографии. Ви се допаѓаат?

21

22

23

25

26

27

28

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМагичната моќ на книгите
Следна објаваМодерни спални соби (2.дел)
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР