Сведоци сме на бројни примери кои одново и одново го докажуваат значењето и моќта на книгите во секојдневниот живот, нивното влијание врз човечката психологија и уредувањето на меѓучовечките односи, како и нивно инволвирање во другите гранки на уметноста. Секојдневното користење на цитати, препорачувањето и хранењето на основната човечка потреба од раскажување си го прави своето: уште еднаш да ја потврдиме есенцијата на тие предмети од хартија и душа кои сведочат за постоењето, напредокот и надежта во луѓето како живи суштества. Во прилог, следува сликовит приказ на истото.

4744431_700b

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗебра | Моден едиторијал со силна порака
Следна објаваРеалистични цртежи | Monica Lee
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР