009

Без оглед на тоа дали сте страствен готвач, или, пак, само сакате удобно и стилско катче за јадење на оброците, дизајнот на домашната кујна е од особено значење. За таа намена, ви преставуваме неколку одлични примери за модерни кујни, кои не само што се беспрекорно стилизирани, туку и секоја од нив нуди сопствена верзија со која ја прославува едноставноста – чисти линии, луксузни текстури и неутрални бои. Со различни димензии и за сечиј вкус, од галеријата во продолжение пронајдете ја инспирацијата која најмногу соодветсува на вашиот начин на живот и просторот каде го минувате времето.

001

002

003

004a

004b

004c

005a

005b

006

007

008

009

010

011

012

0013

014

015

016

017a

017b

017c

017d

018

019

020

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМакедонски музички брендови на Пиволенд
Следна објаваНовиот – Mал црн фустан !
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ