Мал црн фустан е црн вечерен или коктел фустан, едноставно кроен и краток по должина.

Модните  историчари го припишуваат потеклото на малиот црн фустан од 1920 година,  дизајниран од Коко Шанел и Жан Пату. Овие фустани наменети се да бидат долготрајни, разновидни, прифатливи и достапни што е можно повеќе на пазарот како неутрална боја.
Денешните модни дизајнери, прават вистински ремек дела, инспирирани од овој модел на малиот црн фустан. Ви прикажуваме дел од најновите дизајнерски интерпретации на малиот црн фустан и чевли кои се комбининираат со нив, за нов и шик, модерен изглед.BG-60TX_mk BG-5ZQ4_mk BGTAFUM_mk BGTAT76_mk (1) BGW05BC_mk BGW06RY_mk BGW06HR_mk BGW06BM_mk (1) BGW05PM_mk BGW069U_mk

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМодерни кујни
Следна објаваТоп 10 ѕидни часовници, кои можете да ги најдете на интернет!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ