Македонскиот уметник Михаил Корубин со своја линија на ,,GelaSkins”

Доколку сакате да ја видите продавницата слободно посетете го овој линк  Дека македонската уметност испорачува вредности и во светски рамки, последно сведочи воспоставувањето на креативна...

Еднособен стан со свежи идеи

Уредувањето на малите станови често задава главоболки, бидејќи едноставно нема место за се’ она што би сакале да го имате во станот. Но, затоа...
video

Невидлива велосипедска кацига

По 8 години истражување на велосипедските несреќи индустриските дизајнерки Anna Haupt и Terese Alstin ја создадоа невидливата велосипедска кацига. Идеја од милион долари, која...

Бизнис карти за ликовите од поп-културата

Италијанските креативци Benedetto Papi и Edoardo Santamato креираа бизнис картички за компаниите на најпознатите анимирани ликови и ликови од поп-културата. Секако, во случај доколку тие би дале отказ...

L’Instant Chanel часовници

Новата колекција луксузни часовници од Chanel фотографирана од Patrick Demarchelier. Погледнете ги црно белите шик фотографии во стилот на Хелмут Њутон со моделите Jac...

Грациозна полица | BEdesign

Импресивна експресија на мебел која потекнува од инспирацијата од дивите елени во шумата, на нивната грациозна истрајност и моќни рогови, кои во Дизниевата интерпретација...

Романтично гнездо во 23м2

Уредувањето на малите простори е секогаш предизвик, бидејќи секој центиметар треба функционално да се искористи, а притоа да не се претера и задуши амбиентот....

25 фустани за 25 градови

Германската дизајнерка Jule Waibel за Bershka излозите во 25 градови создаде 25 оригами фустани. Со рачно превиткување на големи листови хартија создава форми кои...

Велигден – празник во домот

Големиот христијански празник традиционално се дочекува во семеен амбиент, а покрај религиозното значење, велигденскиот декор го симболизира будењето на пролетта, живописните бои и позитивното...

Mини стан со сладок дизајн

Прекрасен пример, како со вистинските декоративни идеи може максимално да се искористи скромната квадратура на станбеното катче. Која е тајната? Миксот на јасни тонови...

Патувачки букмаркери | City Clips

Сместено во Лондон, дизајн-студиото кое дизајнира и во областа на филмот - Another Studio, овој пат замислува мини архитектонски знаменитости изработени од фин метал,...

Семеен стан со одличен дизајн

Со површина од 87 метри квадратни, овој прекрасно среден трособен стан во Стокхолм е одличен пример како може и треба да изгледа едно комфорно...

Lego-бендови

Adly Syairi Ramly, од Малезија, ја презентира серијата од Lego-карикатури кои се изработени според членови од најпознатите рок бендови. Како еден од најверните Lego-фанови, Adly Syairi...

Пролет во сензуални бои

Пролетта е совршено време за внесување новини во домот, почнувајќи од сезонската обнова на ентериерот, па се’ до преуредувањето на катчињата за уживање надвор....

Книжевна линија на парфеми | Imaginary authors

Познато ни е дека секој парфем се базира на посебна комбинација, а нажалост позната ни е грозоморната комбинација благодарение на Зискинд - креатоторот на...

Младешки стан полн со убави идеи

Неопходно е ефикасно искористување на секој агол,  избор на вистинска шема на бои и малку модернистички допири во просторот, за мини станбено катче да...