Летната колекција на IKEA 2017, е инспирирана од југоисточна Азија – накратко, колекцијата го обележува освежителниот светол стил, со допир на боемската атмосфера.

Летната колекција ја поздравува слободата и спонтаноста. Стил кој е надвор од сите норми и се изгледа малку поинаку. Лимитираната колкција JASSA која е инспирирана од индонезиската и југоисточна Азија, дојде како резултат на 5 дизајнери на IKEA, кои ги посетија работилниците кои произведуваат индонезијски и виетнамските ракотворби, за да соберат инспирација, создавајќи колекција која е шарена, еклектична и летна.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМомчињата од “Moonlight” се новите лица на Calvin Klein!
Следна објаваПроизвод за убавина кој треба да го имате секогаш со себе!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР