Amandа Joy Wells, уметница од Оклахома, создаде серија на галактички керамички шољи, кои изгледаат апсолутно надвор од овој свет – во своето арт студио под име Sublime Pottery.

Користејќи мешавина на глазура, Amanda созава шољи кои светат како sвезди и изгледаат како далечни галаксии. Овие шољи се издржливи и можат да се исперат во машина за перење на садови, но таа вели дека сепак, тоа се уметнички дела и нив треба  да ги третитаре со внимание.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваMichael Kors со совршено кроени модели за есен/зима 2017!
Следна објаваGucci на модната недела во Милано со колекција за есен/зима2017!!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР