Замислете како вашата интензивно црвена коса се вее на топлиот ветер, а кога ќе влезете вo просторија која е силно климатизирана, станува црна како гавран. Звучи како магија, зарем не? Но, тоа е реалност.

Lauren Bowker, сопственичка на фирмата The Unseen, ја креираше првата боја на свет која ја менува бојата на вашата коса, зависно од температурата и околината во која се наоѓате. Бојата за коса под име FIRE доаѓа во широк распон, па така варира од силно црвена до суптилни бои. Станува збор за полутрајна боја, која трае само до неколку миења на косата.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКафе и книги | Книжевен блог во кој ќе се заљубите
Следна објаваСекој ден во неделата по еден “cool”пар фармерки!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР