Интересно за љубителите на астиномијата! Од сега можете цел сончев систем да го имате на сопствениот прст!

Накитот кој го дизајнираше Inna Monastyrna, создаден е од низа престени кои го прикажуваат сончевиот систем со различните планети. Од Земјата до Сатурн и Марс – овој сет е совршен подарок за секоја љубителка на астрономијата.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПрв smartwatch на свет – паметен часовник за слепи или со слаб вид луѓе!!
Следна објаваThe Weekend x H&M колекција на која ни жените нема да и одолеат!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР