Овој викенд ќе додадеме повеќе машка мода!!!

Почнуваме со машкиот дел на  H&M. Колекција создадена во соработка со музичарот The Weeknd. “The Spring Icons Selected by The Weeknd” е колекција кој првенствено цели на машката популација , но дефинитивно постојат и неколку парчиња, заради кои и девојките ќе чекаат во ред….

“Тоа што ми се допаѓа кај оваа колекција е всушност фактот, дека сите парчиња се слични како што и самиот ги носам”, кажа The Weeknd. Oваа H&M линија е совршен начин како да се поигра со сите streetstyle трендови, кои моментално владеат.


Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСончев систем на вашиот прст-изгледа фантастично!
Следна објаваAustin Reed – Мода за мажи верни на стилот!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР