Благодарејќи на tattoo уметникот од Јужна Кореја, откривме дека домашните миленичиња во форма на тетоважа се многу слатки, некои послатки отколку во живо! Ако тоа е воопшто можно….

Иако тетоважите во Јужна Кореја се забранети, tattoo артистот од Сеул под името Jiran е познат по уникатните и неверојатно забавни тетоважи на домашните миленичиња.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНутриционистите се согласуваат – ова е најздравиот начин на готвење јајца!
Следна објаваТруднатa Beyoncé и Blue Ivy во Gucci на премиерата “Убавицата и sверот”!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР