Уметницата од Хамбург Angelina Erhorn која изработа керамика, ја креирала оваа интересна серија на прибор за јадење која вклучува: чинии, здели, шољи и вазни. За изработка на овие предмети, дизајнерката прво морала да искреира модел од хартија, а потоа да обликува гипсан калуп и дури потоа е можно да се создаде оваа керамика.

Финалниот производ е керамика која изгледа како оригами,  преклопена структура од хартија. Сите предмети се 100% рачна изработка, а зависно од големината цената се движи од 10 до 50 евра.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСупер моделот Rosie HW и Paige – соработка од соништата!
Следна објаваИдилична куќичка со тајна градина
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР