Првата генерација на Mitsuoka Galue

Mitsuoka Galue се здоби со својата слава преку двете серии на автомобили, кои се базираат на повеќето од јапонските и американските традиционални типови. Продукцијата на Mitsuoka Galue започна во 1996. Првата...

eCool – креативен ладилник за пиво

Доколку сте од оние кои не можат да ги замислат топлите денови без студено пиво, тогаш овој генијален дизајн ќе ве воодушеви. Повеќе нема...

Лето во домот

Секое годишно време носи свои обележја, различно влијае на расположението и амбиентот во домот. По заспаната зима и разиграната пролет, ни пристигна долгото топло...

,,Коцка’’ – решение за мали станови

Кога добила задача да дизајнира мал станбен простор, руската архитектка Јулија Гаврилова не размислувала ,,надвор од кутијата’’, туку сосема спротивното. Станот е во сопственост...

Ѕвезден океан во домот

Компанијата Il Filo dei Sogni ја претстави DreamLux - специјалната ткаенина што сјае со вистинска светлина. Станува збор за инвентивна, префинета, естетски и визуелно...

The Tentsile – идеалниот камперски шатор

Иако навидум изгледа како недефиниран вонземјански објект, тоа е само шатор. Познатиот британски ентериерист Alex Shirley-Smith го дизајнираше „The Tentsile“, или пак идеалното решение за сите авантуристи и...

Лежерен стан со цветен балкон

Велат домот е онаму каде ви е срцето, а во амбиентот на овој прекрасен стан не може да не ја почувствувате огромната љубов со...

Се отвори концептуалната Lotus Design Store

Домашните дизајнери добија нов концептуален продажен простор наречен Lotus Design Store кој беше отворен вчеравечер на вториот кат во Скопје Сити Мол. Многубројните љубители на...

Пријатен стан во смирени бои

Каде и да го свртите погледот, некоја нова и интересна идеја ви го краде вниманието во ентериерот на овој преубав стан. Уреден е ненаметливо,...

Lotus Design Store – најдобриот македонски дизајн на едно место

Седумнаесет домашни и странски дизајнерски имиња ќе отпочнат продажба на своите парчиња во новата концептуална продавница Lotus Design Store, која ќе биде отворена во...

Superga & Versus Versace патики

Двата италијански познати брендови започнаа интересна соработка изработувајќи колекција со препознатливите Superga 2750 патики и миксот од принтови од есенската колекција на Versus Versace. Лимитираната...

Винтиџ романтика во 58м2

Постојат домови кои освојуваат со интересниот дизајн, инвентивните решенија и практичноста. Има и такви кои со начинот на кој се организирани и средени, совршено...
video

Дизајнирајте своја Fendi Baguette торба

Познатата Fendi Baguette, омилената торбичка на Кери Бредшо, сега може да ја добиете во принт и боја по ваша желба. Италијанскиот бренд изработи myBaguette...

Модерен стан со ефектни детали

Скандинавскиот стил никогаш не престанува да инспирира со едноставните, но елегантни примери за минималистички уредени ентериери. Сепак, станбениот простор кој овојпат ви го претставуваме е...

Мало креативно поткровје

Иако мал, овој светол и креативно уреден станбен простор ќе ве воодушеви со неговиот дизајн, елеганцијата и практичноста. Сместен е во поткровјето на зграда...

Summer Noir ’14 | очила за сонце

Новата колекција очила на австралијанскиот бренд Le Specs наречена Summer Noir. Строги линии, дебели рамки и огледални стакла во боја. Модели Harry Goodwins, Annabel...