Дом под името Lantern Ridge House на малото брдо во Kerhonkson во New York, нуди една од најубавите сцени на изгревот и залезот на сонцето. Креативниот тим на на студиото MM ја дизајнираше оваа модерна куќа, за едно исклучително семејство и за нивните пријатели.

Примарната цел на проектот била да се создаде дом кој одговара на природната средина, но и да ги задоволи флексибилните потреби на клиентите на кои им е потребен приватен простор. Дизајнерската шема е минималистичка со акцент на пејсажот кој го обиколува овој прекрасен дом.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНакит со прекрасни минијатурни сцени!
Следна објаваSmithsonian | Финалисти на фотографскиот натпревар
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР