Smithsonian само што ги откри седумдесетте финалисти за нивниот 14ти фотографски натпревар на кој учествуваа 48 000 фотографии од 146 земји во светот. Финалистите беа избрани во седум категории и тоа: светот на природата, американско искуство, патувања, луѓе, изменети фотографии, мобилни и одржливи патувања.

Во прилог можете да ги погледнете нашите фаворити.

© Michael B. Hardie © Lina Samoukova

© Sharon Castellanos

© rekha Bobade © Liam Wong
© Luis Henry Agudelo Cano

© vickson dasan

© Pier Luigi Dodi

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКуќа со најубав изгрев и залез на сонцето!
Следна објаваKarlie Kloss како Marilyn Monroe во новата кампања на Swarovski!
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР