Погледнете околу себе – светот е полн со приказни и секој има барем една. Дури и на своите прсти, само морате внимателно да гледате за да ја видите….Погледнете во нашата галерија и уверете се како накитот може да има своја единствена приказна.

Прстените и привезоците кои можете да ги видите, се рачна изработка на уметнцата Isabell Kiefhaber. Направени се од смола, а секое парче посебно го прикажува малото и единствено сценарио – од стариот пар кој седи на клупата, скијачите, пливањето, па се до стадото со овци и колачи.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНовите колекции на Hugo Boss пролет/лето 2017 пристигнаа
Следна објаваКуќа со најубав изгрев и залез на сонцето!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР