Француското уметничко дуо Zim и Zou е познато по креативноста.

Неодамна, ова уметничко дуо го изработи еклектичниот излог во Дубаи за брендот Hermes, употребувајќи необочни инсекти и птици направени од кожа.

А сега, претставија уште еден интересен излог за овој бренд наречен Forest Folks, кој се состои од мали ликови и луксузни парчиња кои живет во заедница.

Овој нереален излог е дел од новата продавнивца на Hermes во Дубаи. Рачно изработен, излогот претставуува флора и фауна, која е изработена во вид на деликатна уметност од хартија. Едниот излог претставува мотив на село од печурки, додека на другиот се наоѓа цвеќето.

Детално изработени до перфекција, нивните минијатури се директно поврзани со изгледот на билките и другите шарени форми. Овие излози го привлекуваат вниманието на сите минувачи.

Hermes брендот е познат по претставување на прекрасните визуелни излози.

Kreativni izlozi Hermes butika u Dubaiju

Kreativni izlozi Hermes butika u DubaijuKreativni izlozi Hermes butika u DubaijuKreativni izlozi Hermes butika u DubaijuKreativni izlozi Hermes butika u DubaijuKreativni izlozi Hermes butika u DubaijuKreativni izlozi Hermes butika u DubaijuKreativni izlozi Hermes butika u Dubaiju

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗелените графички декорации се новиот хит!
Следна објаваВеличенствена вила во Далас!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР