Семиконзервативната спирала на ДНК покрај научниците, не ги остави рамнодушни ни дизајнерите. Milano Furniture креира катче за книги од 13 полици во форма на ДНК. Овој минималистички проект е дело на Reverso и ќе се вклопи во секој модернистички уреден дом.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваБомбер јакните – унисекс парче на сезоната!
Следна објава8 хит модели на патики за оваа пролет!
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР