Ако не прашувате нас, кое е тоа парче од облеката кое ќе биде апсолутен хит меѓу трендсетерите и модните стручни лица за пролет 2017, одговорот без размислување би бил – бомбер јакна!

Бомбер јакната или како многумина ја нарекуваат пилотска јакна, е модел на кратка јакна која својата популарност ја стекна во 80-тите години, а во последно време владее со модната сцена, а со самото тоа и во сите наши дуќани за мода. Изгледаат прилично кежуал, неоптеретено и едноставно го имаат оној кул ефект, кој се трудиме секогаш да го постигнеме.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваРајски острови за кои можеби не сте слушнале!
Следна објаваКако книгите да ги ставите на ДНК?!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР