Stan Smiths by Adidas и кожните “скејтерки” веќе некое време се модни фаворити на сите трендсетерки и модистки! Од Gigi Hadid и Kendall Jenner, па се до модните уреднички и блогерки – патиките станаа MUST-HAVE на секоја модерна облека.

Овие патики заслужуваат култен статус, затоа што не можеме да најдеме моден изглед во кој тие не се вклопуваат и можеби најважно од се – поудобни се од апсолутно сите чевли на пазарот. Признаваме, ни беше тешко ја на направиме оваа листа на патики кои моментално ги обожуваме….

 

 

Adidas ili Zara?

Adidas или Zara?

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКако книгите да ги ставите на ДНК?!
Следна објаваBella Hadid и Alexandre Vauthier во супер елегантна приказна!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР