Alexandre Vauthier акцентот го стави на кроевите од 80-тите, на големите украсни ракави и slim-fit силуета. Ни се допаѓаат капутите од твид кои совршено комплементираат на женското тело, мини фустаните без раменици кои совршено изгледаат во комбинација со спортските јакни. Есенската колекција 2017. се врти околу cool и секси естетиката која супер моделот Bella Hadid, така совршено ја презентира!

 

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објава8 хит модели на патики за оваа пролет!
Следна објаваКако посвежо и подолго да трае цвеќето во вазна!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР