Најкреативните часовници на нашето време

Иако рачните часовници имаат долга и богата традиција и извонредно мајсторство,  надоаѓањето на сега веќе сеприсутните ,паметни’ телефони полека ги прави часовниците старомодни и...

Романтичен стан со винтиџ детали

Како го замислувате совршениот дом? Повеќе ви се допаѓаат модерно уредените ентериери, или, пак, сте од оние кои не можат да им одолеат на старите и...

Љубовни писма | Rob Ryan

Во неговото мало студио во источен Лондон, каде што работи повеќе од 20 години - уметникот Rob Ryan создава маркантна и сложена уметност од...

Македонски дизајнери во [Just Because.]

По нешто повеќе од една година успешно работење, дизајнерското студио  реши да ослободи еден мал креативно-концептуален простор за млади, но и етаблирани имиња од...

Бел стан со детали во боја

Се’ уште мислите дека белата боја е синоним за монотонија во домот? Погледнете како изгледа овој разигран стан и размислете повторно. Иако речиси целиот...
video

NESCAFÉ аларм

Нескафе аларм е 3Д испринтано капаче со 7 различни звуци коe се гаси откако ќе ја отворите Нескафе теглата и ќе го започнете денот...

Читање и дизајнирање | Catherine d’Amours

Десет годишно искуство во The Montreal Quartanier магазинот, со искуство во дизајнот, типографијата, илустрацијата; со преку 1000 проекти од оваа област - Catherine d'Amours...

Култни постери за “Игра на тронови”

Треската на "Игра на тронови" не запира. Руската графичка дизајнерка Sasha Vinogradova направи неколку постери за познатиот серијал "Игра на тронови" за третата и четвртата сезона. Постерите содржат...

Спална соба за сонувачи

На кого не би му се допаднало да се разбуди во ваква спална соба? Секое будење во неа е почеток на вистински сон со...

Kреативно поткровје со убави детали

Животните катчиња во поткровје никогаш не престануваат да не воодушевуваат и инспирираат. Имаат нешто посебно во амбиентот, што не може да го сретнете во...
video

Моќта на имагинацијата | Journey, Aaron Becker

Приказна без зборови, деби-дело на илустаторот Aaron Becker која носи наслов „Патување“, патување низ лавиринтите на сопствената имагинација и моќта којашто истата може да...

Минијатурен стан со весел амбиент

Можеби не е најубавиот и најудобниот стан кој некогаш сте го виделе, но со сигурност ќе ве инспирира со веселиот амбиент и функционалноста, постигнати...

Сончев стан со убава тераса

Станот е со површина од 70 метри квадратни, а сместен е во срцето на Барселона, Шпанија. Многу топло е уреден во внатрешноста и полн...

Елегантен машки стан

Иако е со релативно мала квадратура, овој одлично дизајниран стан може да се пофали со модерен ентериер во кој се исполнети сите желби на...

Фотелја-полица | Bibliochaise

Колку треба да сте страствени библиофили на скала од 1 до 10 за да создадете уникатно парче мебел кое ќе Ви гарантира дека омилените...

Летна колекција | ZARA Home

Во најновата понуда за лето ’14, популарниот шпански бренд Zara Home претстави грст убави идеи и предлози за сезонско освежување на домот. Во пресрет...