Lapis Lazuli кралот на скапоцените камења

Lapis Lazuli или како уште го нарекуваат и "кралот" на скапоцените камења во историјата на човештвото е познат како најбараниот камен. Во стариот милениум...

Niaz Uddin | Пејсажи од птичја перспектива

Погледнете неколку пејсажи на природата документирани од птичја перспектива. Niaz Uddin направи воодушевувачки серијал од заситени со боја фотографии од преполни плажи до осамени шуми. Концетпот...

Финска во сите годишни времиња

Финска, како европска земја, вчудоневидува со својата култура, проширени до недоглед пејсажи, вечни летни денови и прекрасни креативни цртежи на ноќното небо. Од едноставноста...

Diesel и Mister Cartoon часовници

Mark Machado познат како Mister Cartoon е тату артист кој има работено со Dr.Dre, Бијонсе и Снуп Дог, како и со познати компании како...

Патување: Тропски острови во Европа!

Кога велиме Европа и островите, најверојатно првата асоцијација ви се: Киклади во Грција, Ибица во Шпанија, Сицилија во Италија. Европа, како една од најпопуларните туристички...

Maison Margiela пролет-лето 2015

Модната кука Maison Martin Margiela, во својата нова колекција ги спои елеганцијата со спортскиот, лежерен стил. Меѓу креaциите, се забележува борбата на две посебности, екстровертност...

Jimmy Choo – инспирација за празниците!

  Брендот „Џими Чу“ ја ангажираше британската моделка, Рози Хантингтон Витли, како лице на својот едиторијал во стилот „По мој избор“ ... Русокосата убавица ги облече...

Здрава храна: Лосос со зеленчук печен во рерна

Рецепт за викенд ... Рецепт: Лосос со зеленчук печен во рерна ... Вкусен, сочен, здрав оброк кој се препорачува на сите, бидејќи лососот е нутритивно комплетна храна,...

Хит боја на пролетта: Бојата на јоргованот доминира во трендовите!

  Нежната боја на јоргованот повторно ќе биде една од најпопуларните бои оваа сезона. Поточно, таа е одличен избор за впечатливи комбинации на облека за време...

Модерен стан во Шангај: Експлозија на енергија и боја!

Боите се меѓународен визуелен јазик кој сите го разбираат кога се обидувате да комуницирате или да пренесете нешто преку дизајнот на ентериерот. Не постои...

Вроцлав во Полска – град кој треба да го посетите!

Вроцлав, Полска – град кој мора да го посетите  Најголемиот град во западна Полска, Вроцлав е шармантен град сместен на реката Одер. Познат е по...

Најдобри 4 етерични масла кои помагаат во борба против стресот!

Етеричните масла се ефикасен начин за борба против стресот; овие 4 се најдобри Во целата оваа ситуација со вирусот корона, целосно заборавивме на позитивното расположение...