Значењето на софистицираниот оброк доби нова форма …

Благодарение на ресторанот на Scott’s во Лондон и нивната нова трпезарија, која го има најскапиот ентериер досега. Со своето последно издание, фасцинантното место за јадење, легендарниот ресторан ги промени претходно поставените стандарди на луксуз, во кои секој познавач на поубавата страна на животот сака да биде убеден.

Именуван Platinum Arowana, ексклузивната трпезарија е дом на осумнаесет бесценети уметнички дела и луксузен ентериер кој не е налик на ниту еден друг. Оваа соба нуди доволно простор за шест до осум луѓе, а е украсена со дела на Пјер-Огист Реноар, Хуан Миро, Емил Бонард и Марк Шагал.

Исто така, располага со луксузен аранжман за седење, сместен на подот кој е украсен со полудрагоцени камења. Целата соба е дополнително осветлена со Lalique парчиња кои сјаат над антиквитетите и создаваат неверојатен амбиент.

Оние кои ќе ручаат или вечераат во просторијата Arowana ќе имаат можност да изберат специјалитети на куќата, од јастог до лосос, школки, сирење и други јадења. Ако уживањето во луксуз, тогаш дефинитивно треба да го посетите овој ресторан.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваDIOR: Нова летна кампања 2019!
Следна објаваКвадратна лубеница од 800 долари!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР