Квадратна лубеница

Лубеница расте во посебна кутија за да добие квадратна форма и нејзиниот вкус воопшто не се разликува од обичните лубеници.

Затоа фрапира фактот дека една таква лубеница достигнува цена од 800 долари.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваScott’s: Ресторан со најскап ентериер на светот!
Следна објаваМодната ревија на Moschino – вистински спектакл!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР