Лос Ангелес  – Хорор шоу на модната ревија на Moschino …

Moschino одлучи да го преземе просторот на компанијата Universal Studios. Модната ревија на овој бренд беше организирана на улица, која беше искористена за снимање на серијата Desperate Housewives, како и познатата Wisteria Lane.

Колекцијата полна со различни чудовишта и хорор елементи, изработена во чистиот стил на Џереми Скот, успеа да го привлече вниманието на сите гости. Графички, поп-арт илустрации, ги красеа сите модели кои прошетаа по модната писта. Некои модели беа покриени со мрежа како пајажина, додека други, беа украсени со тридимензионални хорор детали.

 

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКвадратна лубеница од 800 долари!
Следна објаваСара Мисајловска ќе ја претставува Македонија на светскиот натпревар во АЦА во Њујорк
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР