Стилска работна маса – сон на сите дизајнери

Кога зборуваме за дизајнерското работно време, несомено можеме да заклучиме дека често знае да трае и по 12 часа во денот. Пријатната работна атмосфера е...

Најубавите сатенски чевли според магазинот “Vogue”

Драги дами, кога последен пат сте носеле сатенски чевли и во која прилика? Престојниот празничен период е вистинското време да го сторите тоа. Најновите...

Јаболкницата на моите родители

Не многу одамна, во мојот дом имаше една јаболкница која беше мое омилено место за играње - секојдневна занимација, качување до врвот и враќање...

Ламби изработени од рециклирана хартија

Despina Valla, по потекло од Грција, е графички дизајнер, но преферира рачна изработка на предмети. Како дел од нејзиното портфолио се овие интересни, рачно изработени...

Најубавите села низ светот (2. дел)

Секогаш е убаво да се фантазира за бегство од секојдневието во некое шармантно и спокојно село некаде далеку. Место каде времето споро минува, место...

За сите љубители на златниот накит

Златото е најскапиот и најпосакуваниот благороден метал во светот. Во старите култури и древни цивилизации тоа се сметало за Божествен дар. Некогаш и вредноста...

H&M со 8 пролетни трендови!

Популарниот шведски бренд H&M за промоција на пролетната сезона 2017., ја ангажираше манекенката Sashа Pivovarovа. Помалку спортскиот тип совршено ќе се вклопи во следната модна сезона,...
video

True romance | Храброста да се сака

Британското петочлено студио Citizens! со инспирација од двојки кои се бакнуваат за време на немирите во Ванкувер долж 2011тата, отелотворени во дефиницијата дека „начинот...

Титулата за нај зелен град во светот ја доби Виена!

  Таканечениот "Best Cities Ranking" споредува 100 градови низ целиот свет кои имаат повеќе од еден милион жители и исто така најголем број прегледи на...

Трик за меки и мазни раце

Чувство на затегнатост, пецкање, пукање на кожата... Ова најдобро ја опишува моменталната состојба на нашите раце,поради прекумерното миење на рацете и одржување на почеста хигена...

Книжевен партнер во домот | IKEA Billy bookcase

Едноставна мебел-единица со доволно простор кој се адаптира за ограничени или големи простории со можност да се трансформира согласно Вашите потреби - ако ова...

Хороскоп за ден 09.05.2018 година!

ОВЕН Денес ќе бидете окупирани од љубовта. Ќе ви се случи една фатална средба и ќе се заљубите во истата секунда. Само немојте веднаш да...