Институтот за боја Pantone, лани го објави нивниот моден извештај на бои во тренд за пролет/лето 2018 година, кој е полн со драматични нијанси, енергија и разиграност.

Нај истакнати бои кои ги користат модните дизајнери во Њујорк и кои беа видени на Лондонската модна недела се подолу  прикажаните, а тоа е она што можете да го очекувате и за  сезоната пред нас.

Ги има толку многу, што сигурни сме дека една боја е вашата омилена!

Ви предлагаме да уживате исто така во извонредните дизајнерски креации!

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСовршен работен простор во дневната соба!
Следна објаваРајски одмор на островото Canouan!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР