Kристијан Диор е моден креатор кој ја воведе уметноста во светот на модата. Денес, 50 години по смртта на познатиот француски мајстор, креациите со етикетата на Кристијан Диор, продолжија да бидат еден од најбараните и најпознати брендови низ светот, без разлика на големиот број на конкурентски гигантски модни куќи како Барбери, Прада, Шанел, Гучи и други.

0520-404x357
0714-403x357

Во новата колекција на модната куќа Диор, се забележува минималистичкиот стил. Посебно внимание привлекоа белите падобрански здолништа со мали цветни шари, расфрлани по целата должина. Може да се видат и фустани со ролки и долги ракави, како и долги кожни мантили со ремени кои се носат над бели пантолони.

0218-402x357
0618-405x357

0121-382x357

Од боите освен, белата и црната, присутни се и силните бои, како портокаловата и црвената, потоа нежно сината и розе бојата.

0319-399x357

0420-399x357

0811-403x357

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФото на денот | Сакам надвор
Следна објаваКреативен стан за млади
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ