Во потрага по убави и инспиративни примери за внатрешно уредување, наидовме на еден оригинален и инвентивно уреден дом, дело на архитектонското студио ,,YOUR PROJECT’’. Станува збор за станбен простор со површина од 48 метри квадратни, кој е комплетно приспособен и дизајниран да одговори на вкусот и животниот стил на млада личност. Ентериерот е креативен и динамичен, а изобилува со интересни решенија за рационално искористување на скромната квадратура. Едно од нив се флексибилните парчиња мебел, кои се менуваат по желба, овозможувајќи на тој начин и станот да се трансформира во место за повеќе гости кога за тоа има потреба. Домот е со отворен план каде непречено циркулира природната светлина, а примената на лизгачки врати наместо преградни ѕидови, како и необичниот распоред на различни висини му дава функционална адаптација на секој агол, па во него има се’ што е неопходно за удобен живот, а и многу повеќе од тоа. Стилизиран е со фини и колоритни декорации, а доминантна улога во ентериерот има дрвото и дрвените палети, давајќи му топлина и пријатна атмосфера на амбиентот. Во продолжение погледнете како изгледа секоја просторија и одберете ја омилената идеја и за вашиот животен простор.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНовата колекција на Kристијан Диор
Следна објава11.Моден Викенд Скопје: Запрете, размислете и уживајте во моментот!
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ