Машка колекција Kith & Versace!

  Versace се здружи со брендот Kith во една од своите најновите соработки ... Kith внесе допир на урбаност во познатите дизајни и принтови на Versace.  Презентирајќи ја колекцијата, моделот...

Новиот 2020 Huracan EVO Spyder!

Со максимална брзина од 325 километри на час, овој автомобил едноставно воодушевува. Пред само еден месец, Ламброгини го претстави 2020 Huracan EVO, напредна верзија на...

Најдобра маска за коса која можете да ја направите сами!

  Ниските температури ја сушат кожата па затоа крајот на зимата е вистинско време за нејзино закрепнување. Најлесен начин за опоравување на косата е маска која...

Off-White има нова колекција која комбинира женственост и спортски стил!

Off-White уште еднаш покажа што значи луксузен streetwear. Новата колекција на Off-White е сензуална, што може да се види од фустаните со високи изрези, но...

Изабел Марант на Париската модна недела!

Новата колекција на Изабел Марант, претставена на Париската модна недела е ода на 80-тите години ... Една од најбараните дизајнерки на актуелната модна сцена, уште...

Овие тонови се совршена нијанса за секоја сезона!

Кафените тонови го презедоа владеењето на светската модна сцена. Сите модерни девојки ја носат оваа боја која дава доза на елеганција во секоја комбинација. Ние ви...

`Voynich manuscript`-Неоткриената мистерија

Michael Willfried Voynich, полски историчар, библиофил и антиквар е човекот познат по своето откртие наречено`Voynich manuscript`, поточно Војничев ракопис, мистерија која до денес останува...

Луксузен ресорт кој не ја ремети природата!

Луксузот не мора да биде нешто што ја ремети природата и ја нарушува нејзината убавина и благосостојба. За да покажеме дека одморите во ултра-луксузните ресорти...

Гламур и елеганција на модната ревија Dolce & Gabbana есен/зима 2019!

  Во својата нова колекција есен/зима 2019, претставена на миланската модна недела, дизајнерите Доменико Долче и Стефано Габана се фокусираа на елеганцијата. Модната ревија беше отворена...

Најубавиот замок на светот Sammezzano се наоѓа во Тоскана!

Дали некогаш сте си го замислиле животот во вистински замок? Ако е така, сега самите можете да си ја исполните оваа желба, ако имате 18,3...

Saint Laurent одушеви со новата колекција во Париз!

Saint Laurent ја претстави новата колекција на Париската модна недела која ги израдува сите присутни. Новата колекција дише со вибрациите на 80-тите години, кои можеме...

Нов Volkswagen T-Roc R, совршена комбинација на перформанси и дизајн

Volkswagen ќе го претстави T-Roc во најмоќната R изведба на Меѓународниот саем на автомобили во Женева. Развиено од Volkswagen R, ова моќно возило располага...

Како на природен начин да се решите од кариес и да...

Групата на ирски експерти открила дека кокосот на природен начин го отстранува кариесот. Кокосово масло содржи својства кои се борат против киселините кои создаваат кариес. Ако...

Модните критичари го избраа најубавиот фустан на доделувањето на Оскарите!

Освен изведбата на песната "Shallow" за која доби Оскар за најдобра оригинална песна, Лејди Гага јавноста ја освои со ретро модно издание кое го пофалија...

Нова колекција на Фенди во чест на Карл Лагерфелд!

  Фенди му оддаде почест на Карл Лагерфелд, презентирајќи ја неговата колекција на Модната недела во Милано. Карл Лагерфелд од 1965 година креираше за италијанската модна...

Карим Рашид дизајнира за брендот Кросно!

  Познатиот дизајнер Карим Рашид  соработуваше со брендот Кросно за да ја создаде Сакред - едноставната и вонвременска колекција на цилиндрични и купести предмети од...