Одлични идеи за уредување на мали балкони!

Во урбаните апартмани, балконите и терасите се веројатно единствените отворени простори кои се приватни, каде што можете да уживате на свеж воздух ... Благодарение на...

Совршено кроена машка колекција на брендот Luigi Bianchi Mantova!

Luigi Bianchi Mantova, повторно ни претставува неверојатно елегантна колекција за сезоната пролет / лето 2018 ... Овој италијанска моден бренд го ангажираше моделот Marsal Taberner...

Zsolt Hlinka | Будимпешта од сосема нов агол

Во серијалот „Будимпешта 01“, Zsolt Hlinka создава фотографии со исклучителна нагорна аспирација. Во овие фотографии се лишени зградите од нивната оригинална функција, со кршење...

“Stradivarus”-колекција пролет/лето 2018

Познатиот "high street" бренд Stradivarus, со својата нова модна линија во еден здив ги освои симпатиите на вљубениците во модата. Модерниот дизајн и пристапните цени...

Хороскоп за ден 17.04.2018 година!

Овен Навистина среќен ден за претставниците родени во втората декада, бидејќи ќе сретнат сродна душа со која што ке споделат незаборавни интимни моменти, а тие...

„Исцелител“ ќе се натпреварува на филмскиот фестивал „Let’s CEE“ во Виена

Фестивалската промоција на македонскиот филм „Исцелител“ продолжува на 6-тиот меѓународен филмски фестивал во Виена, „Let’s CEE“. Во официјалната програма „Ветувачки дебитантски филмови“ во која ќе...

GucciHallucination – Ignasi Monreal за Gucci!

  Gucci ja претстави малата капсула колекција, која беше создадена како дел од соработката со шпанскиот уметник Ignasi Monreal. Името на колекцијата е наречено GucciHallucination. Самата колекцијата...

Извонредни трендови на купатила за 2018 година!

Поголемиот број на декоративни проекти во домашниот ентериер започнуваат со реновирање на дневната соба или кујната ... Повеќето луѓе денес, немаат доволно време и енергија...

“Малите жени” од Louisa May Alcott!

Книги кои секоја жена треба да ги прочита: Минатиот пат ја претставивме книгата - „Вториот пол“ на Simone de Beauvoir, а сега "Малите жени" од Louisa May...

Нова фантастична колекција “Festa”на Bulgari!

Новата колекција на накит со потпис на јувелирската куќа Bulgari предизвика вистинска сензација, бидејќи содржи повеќе од 100 одлични дела на накит и часовници...

H&M ја објави соработката со Moschino!

На есен, ќе ја видиме соработката помеѓу H & M и Moschino! Кампањата MOSCHINO H&M е мошне иновативен телевизиски концепт кој ги комбинира социјалните и традиционалните...

Хороскоп за ден 16.04.2018 година!

ОВЕН Денес ќе морате брзо да реагирате и да донесете одлука која нема да биде едноставна. Досега се двоумевте што да правите и тоа ви...

Во Франција за прв пат отворен колеџ за вино!

 Нема диплома без пиење вино ... Првите француски студии за вино започнаа во Стразбур: тоа е едногодишно студирање за дегустација на вино, педологија - науката за...

Ослободете со од пролетната алергија со вкусен пијалок!

Со секоја пролет, пристигнуваат и алергиите. Ако ги забележите најчестите симптоми на алергијата како што се замор, запушени синуси, чувствителни и насолзени очи, може да...

Хороскоп за ден 14.04.2018 година!

Овен (21.03 – 20.04) Многу поволен ден за повеќето претставници на вашиот знак, особено за оние директните, кои одат директно кон целта. Имате поддршка од еден...

21. ИЗДАНИЕ НА СКОПЈЕ ФИЛМ ФЕСТИВАЛ

Со големо задоволство го најавувамe стартот на годинешниот Скопје филм фестивал, кој го подготви своето 21. издание, заедно со сите пријатели и поддржувачи. За  дваесет...