Off-White ги претстави новите сандали по кои полуде модниот свет!

  Креативниот директор на Off-White Virgil Abloh не престанува да не изненадува со својата имагинација. Неговата креативност е особено нагласена кога станува збор за дизајнот на чевли...

Избор песни од Коле Неделковски!

Скитник Везден одам, везден траам, везден судни маки чмаам… Глава веднам… С’лзи леам и сред лути рани тлеам. Блиска рода нигде немам, ни при живи дел да земам: Немам либе… Гори...

Нова Elie Saab ода на женственоста!

  Elie Saab го  претстави новиот мирис наречен “Girl of Now Forever”. Главните улоги во кампањата им се доделени на Хана Фергусон, Кристин Фросет и Јасмин Даниелс....

Машните се во тренд!

Машните на секоја модна комбинација ќе и дадат доза на елеганција. Тие се неизбежен детаљ оваа пролет. Се наоѓаат на кошули, фустани, чевли, а на секоја...

~Во царството на детската уметност со Доротеј Нешовски~

Создавањето на уметност уште од мали нозе е извонреден начин преку кој едукаторите и родителите ја имаат таа можност да го следат развојот на...

Маја Кикириткова ја претстави својата нова колекција “Елеазар”

Модната дизајнерка Маја Кикириткова, оваа сабота во присуство на медиуми и пријатели ја престави својата нова колекција "Елеазар на Маја Кикириткова". Промоцијата на новата...

Прекрасни фотографии: мода пролет-лето 2019!

Секогаш треба да изгледате модерно и елегантно - тоа е работа на секоја жена и девојка, без оглед на возраста, окупацијата и стилот на...

Уникатна серија на рачно изработени вазни!

Лондонското студио Extra & ordinardy Design и мадридската уметница Eileen Ng, соработуваа на серија рачно изработени Teumsae вазни, инспирирани од растенијата кои се пробиваат...

Интересни абажури од плетени бамбуси!

  Дизајнерот Jun Jie Zhang, има за цел да го истакне деликатниот квалитет на бамбусот, со помош на неговата серија на абашури за ламби, кои...

Лили Олдриџ во новата кампања на Ралф Лорен!

  Лили Олдриџ е заштитно лице на новата кампања пролет / лето на брендот Ралф Лорен. Познатата убавица ни претстави елегантни, но и лежерни стилови кои...

CHRISTIAN LOUBOUTIN – нова колекција на чанти!

Ви ја претставуваме колекцијата на чанти за сезоната есен /зима 2019/20 на модната куќа Кристијан Лабутен, во која доминираат црвента и црната боја како...

CHRISTIAN LOUBOUTIN – колекција есен/зима 2019!

Шармантна колекција на чевли за сезоната есен / зима 2019/20 на брендот Кристијан Лабутен, кој како и секогаш, ја претставува познатата уметност и креативност...

Сè повеќе скопјани забележуваат чудни појави: огромни сенки, стапалки и витези

Деновиве неколкумина во Скопје забележале иста појава, а тоа се огромни сенки како поминале над нив, други пак забележале огромни стапалки. Трети пак, тврдат...

Christian Louboutin ја престави својата визија на совршени патики!

Christian Louboutin се чини дека сака да го освои пазарот на патики со високи перформанси, откривајќи ја својата многу интересна линија наречена Run Loubi...

Volkswagen Комерцијални Возила ја претставува електричната мобилност

Нови решенија за одржлива мобилност и транспорт на стоки и луѓе во урбаните региони - Volkswagen Комерцијални возила го претставија електричниот транспорт од иднината....

Оревите и бадемите помагаат кај дијабетесот и здравјето на срцето!

Ако имате дијабетес тип 2 и сакате да му направите услуга на вашето срце, новата студија сугерира дека треба да употребувате ореви и бадеми...