Откриена е темата за Met-Galа 2020 година!

  Откриена е темата на Мет-Гала за 2020 година. Ендру Болтон, кустос задолжен за Институтот за костуми во музејот, најави дека пролетната изложба и придружната гала-манифестација,...

Десет најскапи мобилни телефони на светот!

Мобилните телефони станаа нешто без кое повеќето луѓе не можат да живеат… Тие се во нашите раце повеќе отколку што навистина ни требаат и тие...

Мароко е главната инспирација на новата Dior Cruise 2020 кампања!

Брендот Dior ја ангажираше Brigit Nidermaer за снимање на својата Cruise 2020 кампања ... Оваа колекција содржи парчиња кои се инспирирани од енергичната дестинација како...

Празнична кампања на Agent Provocateur во каубојски стил!

Пејачката Charli XCX се трансформираше во каубојка во новата празнична кампања на Agent Provocateur 2019 ... Британскиот бренд за долна облека се претстави во вестерн...

Пристигнува најубавата празнична колекција досега од МAC

Оваа сезона MAC си поигрува со најголемиот симбол на празниците кои доаѓаат – ѕвездата! Ѕвездите во колекцијата “Starring You” блескаат во сите правци – на...

Hugo Boss прославува 15 години стил и елеганција

Брендот Hugo Boss прославува 15 години постоење кај нас. Во тој повод подготвивме многубројни активности, рекламна кампања во соработка со Порше Македонија, промоции, коктел настан...

Cover – кујна камелеон со потписот на Aran Cucine!

Во светот кој постојано се менува, понекогаш дури и неизвесноста, флексибилноста и функционалноста стануваат суштински во животот на дизајнот… Aran Cucine ги крши правилата и...

Стил на денот: eсенска мода по лондонските улици!

Лондон e град каде на улица ќе ги видите најнеочекуваните и  "најоткачените" модни комбинации... Градот е модно инспиративен, на секој агол ... лондончанките се секогаш...

Детска есенска колекција на `ZARA`

ZARA WANDER & WONDER e новата модна колекција на познатиот моден бренд за најмладите која беше преставена на бајковит начин кој можеби денеска е...

Клучни зимски палта за 2019 и 2020 година!

Ако гуглате за женски капут, ќе се појават безброј резултати што ќе ве натера да се чувствувате презаситени од емоцијата на неодлучност. Кога ја започнувате...

Луксузни нови чанти на Alexander McQueen!

Луксузниот британски моден бренд Alexander McQueen, штотуку лансираше три нови модели на чанти… Тие се нови верзии на моделот Small Jewelled Satches, кои доаѓаат во луксузни...

Капут од крзно во бела боја – хит на сезоната!

  Капутите од овчјо крзно се незаменливи за модерните жени оваа зима. Веќе ви кажавме дека најмодерната работа во зимската сезона 2019, во сите варијанти е...

Canali – елегантна и топла колекција за мажи!

  Брендот Canali ни ја претстави својата колекција есен / зима 2019… Италијанскиот бренд понуди елегантна гардероба за мажи инспирирана од минатото и сегашноста. Претставувајќи ја сезонската...

Vera Wang Bridal претставува јубилејна колекција на венчаници!

  Vera Wang Bridal ја одбележува својата триесетта годишнина на постоење, како и шеесеттата свадбена колекција… Каталогот создаден за сезоната есен / зима 2020 прикажува модели ослободени...

Bela Hadid во кампања на Michael Kors Holiday 2019!

  Супермоделот Бела Хадид се врати на сцената како заштитно лице на кампањата MICHAEL Michael Kors Holiday 2019… Неа и се придружија и Саломон Дијаз и...

Принт од крава наместо леопард и питон!

Покрај легендарниот леопард принт, претходната сезона, сите тренди  девојки беа фасцинирани од змијскиот принт. Тој се појави на фустани, панталони, кошули, чевли, торби ... Доколку...