5 МОДЕЛИ НА ЧАНTИ КОИ ЌЕ СЕ НОСАТ ОВАА ЕСЕН: Од...

Чантите се слабост за многу жени, а така е лесно да се заљубите во нив на прв поглед ... Меѓутоа, во еден таков момент обично...

ВЕЧЕРА КОЈА ТОПИ КИЛОГРАМИ ГИ ЧИСТИ ЦРЕВАТА И ГО ЗАБРЗУВА МЕТАБОЛИЗМОТ:...

Имаме совршен предлог за вечера Доколку не знаете со каков здрав оброк да го завршите денот, имаме совршен предлог. Сите нутриционисти се согласуваат дека последниот...

ХИТ МОДЕЛ ЗА ЕСЕН/ЗИМА 2022/23 ГОДИНА – КАПУТИ СО ЛЕОПАРД ПРИНТ:...

  Капути со леопард принт ги освоија модните писти и Инстаграм Оваа сезона се задолжителни, а вака стилските девојки ги комбинираат ... Леопардовите палта се дефинитивно еден...

Кој град во Европа го има најдобриот Божиќен пазар?

Загреб повеќе го нема најдобриот Божиќен пазар во Европа: ви откриваме кој град ја има преземено таа титула ... Кој град во Европа го има...

5 работи кои дефинитивно треба да се перат почесто

Дознаваме кои работи премалку се перат, а дефинитивно треба почесто ... Дел од личната хигиена е дефинитивно и чистата облека, но и чистите работи кои...

🎨 Самостојната изложба на Сашо Блажес насловена „Високо во ничија земја”во...

📌 На 25 октомври 2022 година (вторник), во 20 часот, во НУ Национална галерија, во објект Чифте амам ќе биде отворена самостојната изложба на...

Чизмите Givenchy Shark Lock се вратија на голема врата

Givenchy е култен бренд чии чизми Shark Lock беа многу тренди пред десет години. Иако мислевме дека овој тренд и модел на чизми нема да...

Тренд: Гумените чизми на Chanel се идеални за есен

Гумените чизми на Chane се идеални за есен, а во моментов се многу популарни. Секоја сезона има свој шарм и свое волшебство, а после летото...

Кои здрави намирници би требало да ги избегнувате во големи количини

Која храна всушност треба да ја избегнувате? Здравата исхрана стана тренд во целиот свет. Сè повеќе луѓе се обидуваат да се хранат здраво. Здравата исхрана е...

Чизмите со кристални чорапи се огромен хит во моментов – Mango...

Чизмите со чорапи се голем хит со години, но оваа година добија надградба во форма на кристали. Кристалите се голем хит оваа сезона и ги...

Првенката на македонската опера г-ѓа Весна Илкова во улогата на Норма...

На 21 октомври со почеток во 20.00 часот во Македонската опера и балет, публиката ќе има можност да го  проследи настапот на нашата оперна...

Најдобри есенски парфеми кои ги разубавуваат студените денови со својот допир...

Ви ја пренесуваме листата на најдобрите есенски парфеми кои дополнително ќе ги зачинат претстојните постудени денови. Со доаѓањето на постудените денови полека ја менуваме гардеробата...