Земјите од G-7 потпишаа еколошки договор со 20 модни брендови за...

Земјите од Г-7 потпишаа еколошки договор со 20 модни брендови за спас на планетата ... На самитот на G7, што се одржува во Бијариц од...

Фантастична соработка на Alexander Wang x Bulgari

  Прв поглед на луксузната колекција чанти ... Наречена “Serpenti Through the Eyes of Alexander Wang”, оваа колекција на торби претставува интерпретација на славната Bulgari Serpenti...

Најмоќниот Porsche Cayenne е plug-in хибрид

Porsche продолжува да се фокусира на електро-мобилноста, со новиот Cayenne, кој сега нуди и хибриден погон, како и својот претходник. Cayenne Turbo S E-Hybrid...

Како да знаете дали вашата работа ве исцрпува?

Кога сте незадоволни од работата што ја работите, тоа се рефлектира на секоја ситуација во вашиот живот. Не убедувајте се себе си дека на секоја...

Накит: Поблиску до Истокот – Golden Oasis на Piaget!

  Golden Oasis е новата колекција накит на брендот Piaget која ја слави митологијата на Блискиот исток. Топлото пладневно сонце кое се рефлектира во песокот на...

Убавата вила на Винсент Прајс се продава!

  Некогашната вила на поранешната легенда на холивудските хорори Винсент Прајс само што излезе на продажба за 21 милиони долари ... Неговата вила во шпански стил...

Фенди со фантастична есенска кампања!

Фенди ангажираше водечки модни лица и sвезди во подем за својата кампања есен / зима 2019… Минималистичка позадина со скали претставува дизајн на сцената....

Нова хит чанта: CHANEL 19!

Дизајнирана од Карл Лагерфелд и Вирџинија Вијард, како омаж на иконската 2.55… чанта. Убавата правоаголна чанта доаѓа во три различни големини. Има метален ланец со...

Тренд боја за лето 2019 – портокалова!

На сите модни ревии за 2019 година од Париз, Лондон, Рим и Њујорк, една од најзастапените беше портокаловата боја  Портокаловите додатоци се идеални за создавање...

Документарец за Кјара Ферањи на филмскиот фестивал во Венеција!

„Chiara Ferragni Unposted“ Оваа година, статистичката фирма Launchmetrics ја прогласи Киара Ферањи за најуспешна блогерка во светот. Кјара Ферањи оствари повеќе од 18 милиони долари за...

Годинашната ревија на Victoria’s Secret е откажана!

Оваа година нема да се одржи најочекуваната модна ревија на светот за долна облека на брендот Victoria's Secret! Некои мислат дека ревијата е откажана заради...

Ова лето бисерите се “statement” накит!

Ова лето, понудата на дизајнерските брендови е преполна со модни додатоци кои се збогатени со бисери. Од обетки и ѓердани до ланци за очила,...

Gigi Hadid во кампања за парфемот Michael Kors Wonderlust!

  Џиџи Хадид беше ангажирана во уште една кампања за убавина, како лице на парфемот Michael Kors Wonderlust ... Фотографирана на неверојатно убава плажа, Џиџи ја...

Прва видео кампања за шминки на Леди Гага!

  Лејди Гага е последната во низа славни личности која лансираше своја линија на шминки ... Наречена Haus Laboratories сега е достапна за нарачка, со официјален...

Прекрасни мали тетоважи!

20 НАЈПОПУЛАРНИ МАЛИ ТЕТОВАЖИ Тетоважите се многу повеќе од едноставен цртеж на кожата Главната причина што луѓето прават тетоважи е искажување на личниот стил и мислење,...

Cartier ја претстави својата најголема колекциа досега!

  Оваа колекција од 120 парчиња е именувана по нејзиното силно визуелно влијание, а дефинитивно нема да ве разочара ... Колекцијата Magnitude претставува прв пат да...