Хумантарна аукција на ‘Атеље за сликање и цртање’- средствата ќе бидат...

  Да бидеме хумани, и да направиме добро дело за  децата без родители кои престојуваат во Детскиот дом ,,11 Октомври" Кој сака да направи добро дело,...

🎭 Театарска претстава „ОЖЕНИ МЕ“ во режија на Роберт Ристов во...

  Театарска претстава „ОЖЕНИ МЕ“ во режија на Роберт Ристов во која ќе настапат: Изабела Јакимова и Бранко Атанасов, посетителите ќе можат да ја проследат...

Еве кои модни парчиња се задолжителни во секоја гардероба, според една...

Одредени работи едноставно мора да ги имате во вашиот плакар. Тие се светиот грал на модата и речиси е невозможно да се состави моден...

👁 LOOK UP! – Изложба на Сали Ертунч во Ликовен Салон...

САЛИ ЕРТУНЧ Драги другари, Како што доаѓа крајот на 2022, така и доаѓа крајот на сличните постови од мене. Kако што не е крајот на 2022...

Хулахопки во боја: Инспирирајте се од трендот кој никогаш не изгледал...

Впечатливите хукахопки во боја или со дезен се вратија во тренд оваа есен, а еве како ги носат омилените модерни девојки на Инстаграм.  Во последните...

📕Промоција на книгата „Празно место“ од Снежана Стојчевска во КИЦ

  Културно-Информативниот Центар – Скопје, има особена чест и задоволство да ве покани на промоција на книгата „Празно место“ од Снежана Стојчевска. Издавач: СОВРЕМЕНОСТ 🗓 25.11.2022 почеток...

Топ 3 празнични трендови за 2023 година: Сезоната на празници следната...

Додека потрошувачите и трговците на мало би можеле да бидат потопени во празнични украси и планирање за сезоната што претстои, дизајнерите на производи и...

Модни трикови кои ќе ви помогнат да го сокриете стомакот

5 совети како да го скриете стомакот со облека Стомакот е дел од телото кој е проблематичен за повеќето и чиј обем повеќето стратешки сакаат...

📝 ÆGRI SOMNIA2 – Изложба на стрип-табли и промоција на стрип-збирка...

„Длабоко во мракот страшен, долго стоев, втренчен, вџашен, сонувајќи сон незнаен ни на еден смртен створ...“ ✍️ Едгар Алан По „Гарванот“ На 18 ноември во центарот за странски јазици...

 Модниот свет е опседнат со макси крој на капут – се...

Дизајнерите од Париз, Милано и Њујорк воведоа мантили и капути со макси должина во стилскиот лексикон за 2023 година, а со макси фустаните и...

Mango: Заводлива колекција за празничните забави кои следат

Излезе колекцијата за празнични забави на Камил Шариер и Mango. Писателката, инфлуенсерка и телевизиска водителка Камил Шариер е позната во светот како една од најдобро...

5 начини како да стилизирате удобни патики на шик и софистициран...

Порано се мислеше дека патиките не можат да се носат со елегантен аутфит, но тоа време одамна помина. Без разлика дали се подготвувате за прошетка...