Моден хороскоп: Како се облекуваат хороскопските знаци?

Во хороскопот можете да верувате или не, но астролозите се одлучни дека зодијакот значително влијае на карактерните особини и животниот стил кој го негува...

Ова се најубавите фустани инспирирани од природата

Oд оваа глетка ќе ви застане здивот. Споредувајќи ги овие прекрасни дизајнерски фустани со уште поубавата природа поставена до нив, стануваме свесни колку е...

5 светски модни трендови за пролет-лето 2015 година

Секоја сезона, со себе носи нешто ново во модните колекции низ светот, додека пак некои други само ги ревитализираат старите и познати трендови. Оваа...

Модниот вкус на парижанките

Од романтични, опуштени, боемски и носталигични изгледи, па се’ до шик, елегантни, урбани, отмени и класични комбинации, низ улиците на Париз ќе сретнете беспрекорно...

Моден тренд | Чизми над колена

Чизмите над колена се голем тренд оваа сезона. Погодни за носење во лежерни и свечени прилики. Лесни за комбинирање со широк џемпер и шешир,...

3 златни правила за модни додатоци

Дали знаете дека модните додатоци се клуч на секој добар стил? Добро избрано парче накит, марама или чанта, можат да направат чудо за вашиот...

9 Шик сандали кои можете да ги носите на работа

Сите жени сакаме кога ке дојде летото да си купиме летни сандали во кои стапалата можат да дишат, сандали кои се женствени и шик,...

Како да носите здолниште од тул, а да не изгледа како...

Здолништето од тул навистина, може да изгеда слатко и интересно, но се зависи од тоа како го комбинирате. Овој стил, остана и денес популарен...

Како да ја носите кожната јакна оваа пролет

Како температурата расте така и  слоевите на облека ги симнуваме. Но имa едно зимско парче од облеката, кое ќе остане во нашиот гардеробер и...

Летна улична мода

Летото е сезона полна со модни предизвици. Еден од нив е како да се изгледате убаво, модерно и шик на градските улици, а истовремено...

5 Фустани што секоја жена мора да ги има!

Секоја жена, без разлика на стил кој го негува, одвреме на време, сака да си го облече својот омилен фустан. Дури и ако не сте типично женствена девојка со елегантен...

Mоден стил: Тексас кошула

Тексас кошулата е едно од основните парчиња во гардеробата на секоја жена. Лесна е за носење и изгледа феноменално во речиси секоја модна варијанта. Како...