Здолништето од тул навистина, може да изгеда слатко и интересно, но се зависи од тоа како го комбинирате. Овој стил, остана и денес популарен кај многу девојки, кои се истакнуваат со оригиналност и креативност. Ви прикажуваме неколку идеи како да го носите ова здолниште во Street и елегантен стил.
Ако се прашувате која боја да ја одберете, ние ви предлагаме тоа да биде чисто бела или било која силна боја што че остави впечаток од далеку. Овие здолништа може  да ги носите со обични еднобојни маици, џемпери, кошули итн. Тулот е совршен да ни ја разбуди магијата на винтиџ изгледот. Фокусирајте се на деталите и накитот. Доколку сакате во ова здолниште да не изгледате како балерина, бирајте едноставни парчиња кои ќе се вклопат во кежуал изгледот, со кое би постигнале  полн погодок.
Најубавата работа е што со ова здолниште одлично одат патики и рамни чизмички. Запомнете, ова здолниште не мора да биде елегантно.
Еве неколку примери, сигурно нема да изгледате како балерина!
colored-tulle
fehér(2) blogger-tulle-skirt
fairy-tulle-skirt
41efc153b76166b3d2349c21a41f7497
cream-tulle-skirt

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФото на денот | Скок
Следна објаваНеодоливи животни што спијат заедно
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ